Investice do whisky

3. ledna 2012 v 7:27 |  Investice
Většina lidí zná whisky jako alkoholický nápoj a jen málokdo o ní přemýšlí jako o možné investici. Přesto se ukazuje, že právě v nynější době rozkolísaných burz a nejisté ekonomické situace se může rozhodnutí vložit peníze do nákupu dražších lahví whisky vyplatit. Zatímco ceny akcií se rychle pohybují nahoru a dolů, cena whisky stabilně roste.

Za poslední léta prý cena whisky každoročně stabilně roste zhruba o 12 procent, při investici do dražších ročníkových lahví a vzácnějších destilátů od menších výrobců se ale vložené prostředky mohou zhodnotit ještě výrazně více.
V nabídce internetové burzy whisky se v současnosti nachází více než 46 tisíc různých lahví, o celkové hodnotě více než 5,6 milionu eur (145 milionů korun). V současnosti si třeba může návštěvník vsadit na vůbec nejdražší položku - whisky Springbank Single Malt z roku 1919, která stojí 55 tisíc eur (1,4 milionu korun).
Relativně bezpečná investice do whisky v sopbě skrývá v jedno úskalí, kterým je množství falzifikátů, které jsou na trhu ke koupi. Při koupi whisky je třeba dávat pozor na etikety a detailně je srovnávat s originálem anebo nakupovat jen od prověřených obchodníků.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama