Flotilové pojištění umožňuje levnější povinné ručení

13. června 2012 v 6:45 |  Články
Na trhu povinného ručení působí subjekty, které vytvářejí virtuální flotily aut. Ceny pojišťoven dokáží tímto způsobem srazit i o polovinu.

Stát se součástí takovéto flotily pojištěných vozidel je výhodné především pro mladé řidiče. Řidič s v průběhu let nasbíraným bonusem si v případě využití flotilového pojištění polepší pouze o několik set korun.
Zákazníci se stanou součástí "firemní flotily", kterou makléři pojistí u některé z českých pojišťoven, které běžně nabízejí hromadné flotilové pojistky s výraznými slevami velkým firmám s desítkami až stovkami aut. Makléři, kteří levné povinné ručení nabízejí, jen na rozdíl od firem vytvoří flotilu z vozidel svých zákazníků.
Nevýhod, které v případě takto pojatého flotilového pojištění čekají na zákazníka, je minimum. V případě dopravní nehody jedná zákazník přímo s pojišťovnou a může čerpat i běžné asistenční služby, které pojišťovna jako součást povinného ručení nabízí. Pouze administrativní kroky musí řešit se svým makléřem. Jednotlivec není pro pojišťovnu v případě flotilového pojištění smluvním partnerem a tedy ani nemá přístup ke všem potřebným informacím. Další nevýhoda se týká bonusu získaného po dobu flotilového pojištění, který se mu ve většině případů nepřičítá.
Další články:
Jak získat pro flotilové pojištění vozového parku pro firmu či organizaci:
Nejvýhodnější flotilové pojištění vozového parku pro vás zprostředkuje finanční poradce.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama