Jde to i bez poplatků, mBank hlásí zisk

5. června 2012 v 6:52 |  Finance
mBank, průkopník bezpoplatkového internetového bankovnictví, se v pátém roce svého působení na českém trhu konečně dočkala kladného hospodářského výsledku.

Je to výsledek změny aktivního řízení aktiv a pasiv a zvýšené nákladové disciplíny, nikoli zvyšování cen a poplatků.
Vedle snižování nákladů pomohly bance i hypotéky. Služby mBank využívají většinou lidé s úvěrovou historií, kteří se již osvědčili jako spolehliví dlužníci u konkurence a u mBank svoji hypotéku refinancovali. V Česku jsou na hypotékách poloviční marže než v sousedním Slovensku, což je i zásluha mBank.
V roce 2010 si banka vysloužila kritiku klientů za změny v sazebníku, které vedly ke zdražení nebo přinejmenším zkomplikování služeb. Tehdy mBank jednak zrušila výběry z bankomatu bez poplatku a bez podmínek, jednak zavedla limit pro počet nezpoplatněných jednorázových plateb.
Druhé opatření již po roce zrušila, jednorázové internetové platby jsou opět bez poplatku. Takzvaný motivační program pro placení kartou však zůstal.
Kdo v průběhu měsíce zaplatí u obchodníků kartou alespoň v hodnotě dva tisíce korun, může využít jeden výběr z jakéhokoli bankomatu zdarma. Maximem jsou tři výběry zdarma za alespoň čtyři utracené tisíce. Kdo to nesplní, platí za první tři výběry devět korun, další výběry jsou za 35 korun.
Další články:
Tématické stránky:
Poměr kurzu a zisku je jedním z kritérií pro posouzení ceny akcie.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama